LISTA ÖVER UTSTÄLLARE

På Stora Villamässan hittar du utställare som erbjuder allt du behöver för ditt hem och boende. Här finns allt från vedpannor till pooltak och mässan är indelad i sex huvudkategorier; Bygg – Bad & VVS – Bygga nytt – El & Energi – Hem, Hälsa & Shopping – Säkrare bostad.

Och som om det inte vore nog pågår vår systermässa Vår Trädgård samtidigt där det är fullt fokus på din trädgård, uteplats eller balkong.

Klicka här för att se Vår Trädgårds utställare!

Du kan enkelt sortera listan genom att klicka på listen högst upp i valfri kolumn. Det är även möjligt att söka på en utställare direkt.

Alla länkar till våra utställare öppnas i ett separat fönster. Listan uppdateras kontinuerligt.

FöretagHemsidaMonternummerProdukter
4evergreenhttp://www.4evergreen.seH33
24Storage Sverige ABhttp://www.24storage.seL45
A-hushttp://www.a-hus.seB35Hustillverkare
Adacta Advokatbyråhttp://www.adacta-law.seB51
AGF System ABhttp://www.agfsystem.seE36
Alert Senior i Västerås ABhttp://www.alertsenior.se/huvudkontor/L12
Alfa Solvind i Skåne ABhttp://www.alfasolvind.seC03Solenergi
Allaway/CDS ABhttp://www.allaway.seB06
Anebyhusgruppenhttp://www.anebyhusgruppen.se A26
Aqua Invent ABhttp://www.aquainvent.seK20VVS
Avloppsjouren ABhttp://www.avloppsjouren.seH21
Bastuprodukter M. Åströmhttp://www.bastuprodukter.comA58
BAUROC AShttp://www.bauroc.seC38Hustillverkning, isolering, trappor
BBI Basic Board Industries ABhttp://www.basicboard.seA03
Best Alarm Sverige ABK61
Bjelin Sweden ABhttp://www.bjelin.seC28Golv
Borgen Gruppen AB/ Borgen projekt och Bygg ABhttp://www.borgenbygg.seB50
Bosch Värmepumparhttp://www.bosch-climate.seH38Värmepumpar
BrasVärme Syd AB / EuroFirehttp://www.eurofire.seE20
Canal Digital Sverige ABhttp://www.canaldigital.seB45
Carina Hägg Design / Italessehttp://www.carinahaggdesign.seK40
Cederträ Västhttp://www.cedertra.seE33
Cell Solar Nordic ABhttp://www.cellsolar.seK28
Conclean ABhttp://www.conclean.seH52VVS
Daikinhttp://www.daikin.seJ46Ventilation
VVS
Värmepumpar
Designcement Syd ABhttp://www.designcement.seH13
Duri Svenska AB / Trapprenovera.sehttp://www.trapprenovera.seC39
Ekstrands Dörrar & Fönster ABhttp://www.ekstrands.comE19Dörrar och Fönster
Elmi TradingL58
Elon http://www.elon.seJ30
Energi- och klimatrådgivarna i Skånehttp://www.ekrs.seJ16Värmepumpar, solenergi, hustillverkning.
Fairnethttp://www.fairnet.seK10
fastighetsbyrånhttp://www.fastighetsbyran.seC41
Finja Betong ABhttp://www.finja.seA34Hustillverkning, byggnadsvård, isolering
Fiskarhedenvillanhttp://www.fiskarhedenvillan.seA20
Foam King Sweden ABhttp://www.foamking.seB38
Folkpool ABhttp://www.folkpool.seA37, A36Spa och Pool
Folkspel
C62
Folkspel L74
FormTrappan ABhttp://www.formtrappan.seD40
Forno Stenugnar Sverige ABhttp://www.fornostenugnar.seE10Utekök, stenugnar, delikatesser
Fågelskrämma Sverige ABhttp://fagelskramma.se/K46
Fönsterfabriken i Trelleborg ABhttp://www.smartafonster.seD22Dörrar & Fönster
Fönstergården Idealfönster ABhttp://www.fonstergarden.seE09Fönster och Dörrar
Fönsterhuset Malmö/Skånehttp://www.fonsterhusetmalmo.seK58Dörrar och Fönster, Inglasning
Första Villan / Optimala Hemhttp://www.forstavillan.se, http://www.optimalahem.seB19Hustillverkning
Gabriel Kakelugnar ABhttp://www.gabrielkakelugnar.seH02Brasvärme, byggnadsvård
Garageportexperten/Malmöporten ABhttp://www.garageportexperten.seC30Dörrar och fönster
Glas In ABhttp://www.glasin.seE06
Good KitchenL39
Good Kitchen ABL39
Göranssons Stugtillverkning ABhttp://www.stugtillverkning.seA06
Götenehushttp://www.gotenehus.seB05Hustillverkning
Haaks Stenhus & Öremenhushttp://www.haaksstenhus.seA02Hustillverkning
Hjältevadshus ABhttp://www.hjaltevadshus.seB28
HusCompagniethttp://www.huscompagniet.seC09Hustillverkning
Hustvättarnahttp://www.hustvattarna.seL36Byggnadsvård, Tak,Färg och Tapet
HärjedalsKök ABhttp://www.harjedalskok.seJ50
Högtrycksservice Öresund ABhttp://www.hogtrycksservice.seK31
IVT Värmepumparhttp://www.ivt.seH18Värmepumpar
Jafo AB/ Unidrain by Jafohttp://www.jafo.euH49
KALK i Hammarlundahttp://www.kalkihammarlunda.seL57Färg och Tapet, Byggnadsvård, Inredning
Karin Formdesign / Personliga Hemhttp://www.karin.tvK37
LA takvårdK55
Laura Ashley Inredninghttp://www.lauraashley.seD16Möbler och Inredning, Tapet & Gardiner, Dekoration.
Lindsells ABhttp://www.lindsells.seB36
Mariebergs Brasvärme ABhttp://www.mariebergs.comH08
Memira ABhttp://www.memira.seL48Sjukvård
Mera System Plåt ABhttp://www.meratak.seB13Tak
MiniReningsverket Syd ABhttp://www.minireningsverket.seC45Avlopp
Mio ABhttp://www.mio.seD47Möbler och inredning, Belysning, Kök och förvaring
moogiohttp://www.moogio.seE30Solskydd
Morups Fönster ABhttp://www.morups.seC52Fönster och dörrar
MP Fönster & Byggservice ABhttp://www.mpfonster.seD52
Naprapatlandslaget i Malmö ABhttp://www.naprapatlandslaget.seK34
NeroStein OÜhttp://www.nerostein.seK17
NIBEhttp://www.nibe.seH30, J21Värmepumpar, Ventilation, Solenergi
NordDesign Kök ABhttp://www.norddesign.seA09
Norrstar ABhttp://www.norrstar.seL68
Novofermhttp://www.novoferm.seD10
Nya Fönster & Montagehttp://www.nyafonstersverige.comD29Fönsterbyte
Dörrbyte
Fönsterrenovering
OMK ABhttp://www.renaskinn.comL25
Parkettfixaren i Skåne ABhttp://www.parkettfixaren.seJ38Golv
Pelletskamin Skåne ABhttp://www.pelletskaminskane.seA12Brasvärme,Skorstenar, Möbler och Inredning.
Persiennexperten Svenska ABhttp://www.persiennexperten.seD04Solskydd
Plåt På Österlenhttp://www.platpaosterlen.seA06Allt från fönsterbleck till komplett takbyte.
Polygon AK ABhttps://www.polygongroup.com/sv-SE/vara-tjanster/fasta-installationer/ftx-system/E29Ventilation
Poolbyggaren i Skåne ABhttp://www.poolbyggaren.netA41
Pool Sweden ABhttp://www.poolsweden.seB58, B62Spa och Pool
Inglasning
Pronto Kakel ABhttp://www.prontokakel.seE44
Provinshus ABhttp://www.provinshus.seC13
Reformhushttp://www.reformhus.seB27Nybyggnation och tillverkning av villor och flerfamiljsbostäder
Rinkaby Rör ABhttp://www.rinkabyror.seE03VVS, Värmepumpar
Roland System ABhttp://www.rolandsystem.seB10
Roofia ABhttp://www.roofia.seC02Byggnadsvård, hantverkstjänster, Solenergi
Rullux Markis & Persienn ABhttp://www.markis-persienn.seC20Solskydd
Sableline Swedenhttp://www.sableline.seJ49
Sector Alarm ABhttp://www.sectoralarm.seL21
Skandia Mäklarna Landgrenhttp://www.skandiamaklarna.seC56Fastighetsförmedling, Mäklare
Skorstensspararenhttp://www.skorsten.nuJ03
Skånes Port & Montageservice ABhttp://www.portariskane.seD35Garageportar
SlutaGräv Entreprenad ABhttp://www.slutagrav.seE25Bygg, anläggning, markförankringar
Softwater ABhttp://www.softwater.seJ34
Soliva Sverige ABhttp://www.soliva.seL30Solenergi
Solklar Markis & Persienn ABhttp://www.solklar.seB22
Solklar Markis & Persienn ABhttp://www.solklar.seC19
Solkraft EMK ABhttp://www.solkraftsverige.seK31
Sova ABhttp://www.sova.seD50
Sparbanken Skåne ABhttp://www.sparbankenskane.seA16Bank och Försäkring
Sparbanken SydE14
Sparkökhttp://www.sparkok.seK12Köksinredning -Köksluckor-Diskbänkar
Stark Service Group i SverigeL71
Svalövs Kommunhttp://www.svalov.orgA17Boende, turism
SVEA Solarhttp://www.sveasolar.seK16
Sveland Djurförsäkringar Ömsesidigthttp://www.sveland.seL15
Svenska Badrumsinredningar ABhttp://www.svenskabad.seA50Spabad, Utespa
Svenska Trygghetslösningarhttp://www.svenskatrygghetslosningar.seD32
Svenskt ByggMontage ABhttp://www.svensktbyggmontage.seJ08
Swanhttp://www.swan-brand.se/L18kök, köksapparater, design
Swegon Sverige ABhttp://www.swegon.com/sv/E29Ventilation, Värmepumpar, Tak, Hustillverkning, Brasvärme, Isolering, Skorstenar
Sängbutiken i Malmö ABhttp://www.sängbutiken.comD46
Takteam ABhttp://www.takteam.seB09Tak, Byggnadsvård, Ytskitksrenovering.
Tectoriushttp://www.tectorius.seD36Takbehandling
TF i Osby ABhttp://www.tfosby.seD07
Thermia ABhttp://www.thermia.seH05
Tholéns Spahttp://www.svenskaspa4u.seA53
TrendRehab i Sverige ABhttp://www.trendrehab.seJ56
TrygghetsVakten Sverige ABhttp://www.trygghetsvakten.seK13
Unity Line Limited Sp. z o.o.http://www.unityline.seE41
Vaillant Group Gaseres ABhttp://www.vaillant.seJ43Värmepumpar, Gaspannor, Ventilation
VA SYDhttp://www.vasyd.se/platsforvattnetH41VVS, Byggnadsvård
Verisure Sverige ABhttp://www.verisure.seD41
Viasat ABhttp://www.viasat.seL53
Viessmann Värmeteknik ABhttp://www.viessmann.seH44Värmepumpar, Solenergi
Vilax ABhttp://www.vilax.seD26Möbler och Inredning
Villabladet Sydvästhttp://www.villabladet-sydvast.seI04
Villatidningenhttp://www.villatidningen.seC56
Västkuststugan Borohus ABhttp://www.vastkuststugan.seA30
Våningen & Villanhttp://www.vaningen.seE14Fastighetsförmedling, mäklare
Vårgårdahushttp://www.vårgårdahus.seA08
Weishaupt Svenska ABhttp://www.weishaupt.seK52Värmepumpar, Solenergi
Westerbergs badrumhttp://www.westerbergs.seB64Spa och Pool
Weumhttp://www.weum.seH57Gaspannor, Gasapplikationer, Inredning
Woodplastic Scandinavia ABhttp://www.woodplastic.seD25
World Of Comfort Sverige ABhttp://www.wofc.seL33Massagefåtölj, Massagekudde
Xella Sverige ABhttp://www.xella.seB16Hustillverkning, Byggnadsvård
Your Wellness Storehttp://www.yourwellnessstore.se, http://www.myaloevera.se/cerikssonL10Hälso- och hudvårdsprodukter.
Ystad Trädgårdsstad, Ystadbostäderhttp://www.ystad.seC37Ystad Trädgårdsstad - en ny miljövänlig stadsdel
Zielinsky Universal-Steinhttp://www.universalstein.euL56Ekologiska rengöringspodukter
Österlenspisarhttp://www.osterlenspisar.seA06Brassvärmekaminer, Skorstensrenoveringar.